Het waterschap zet drie pompen in om de uiterwaarde leeg te maken. De pompen staan op verschillende plekken in de Hoenwaard en voeren het water op een gematigd tempo af naar het Apeldoorns Kanaal. Omdat het water in de IJssel langzaam zakt, duurt het leegpompen naar verwachting nog tot eind van deze week.
Gat zomerkade gedicht
In de afgelopen dagen is het gat in de zomerkade bij Hoenwaard met 300 bigbags zand gedicht. De gehele operatie vond plaats vanaf het water. De bigbags zijn over het water aangevoerd met drie duwboten. Een kraan op drijvend ponton zette de zakken zand in het gat.
Tijdelijk herstel
Het plaatsen van de zakken zand betreft een tijdelijk herstel. Duurzaam herstel van de zomerkade kan wanneer het waterpeil in het Apeldoorns Kanaal laag genoeg is. Naar verwachting staat het water medio augustus laag genoeg. Dan wordt direct gestart met de definitieve herstelwerkzaamheden.