Inkoop en Contractmanagement
Inkoop en Contractmanagement
Waterschap Vallei en Veluwe voert Inkoop en contractmanagement op een vaste en transparante manier uit. We beschrijven vooraf wat we nodig hebben en aan welke wensen en eisen onze aankopen moeten voldoen. Vervolgens selecteren we de aanbieding die daar het beste bij aansluit. Daarbij volgen we de wettelijke regels.
Drempelbedragen en procedures
Per opdracht bepalen we de meest passende aanpak en aanbestedingsvorm. Daarbij zorgen we voor heldere uitvragen, gelijke kansen voor marktpartijen en een transparant proces. We kijken niet alleen naar prijs, maar naar de beste balans tussen kwaliteit, kosten en maatschappelijke waarde.
Voor aanbestedingen gelden Europese drempelbedragen. De geraamde waarde van de opdracht bepaalt welke procedure we moeten volgen: enkelvoudig, meervoudig onderhands, nationaal of Europees. Hieronder vind je de drempelbedragen waarboven we opdrachten Europees aanbesteden.
| Categorie | Drempelbedrag in 2026 en 2027 |
|---|---|
|
Werken Leveringen Diensten Sociale en specifieke diensten |
€ 5.404.000 € 216.000 € 216.000 € 750.000 |
Digitaal aanbesteden
Waterschap Vallei en Veluwe publiceert aanbestedingen via TenderNed. Hier vind je onze actuele en geplande opdrachten. We streven naar duidelijke en passende uitvragen. Zo kunnen zowel grote als kleine bedrijven meedoen.
Contractmanagement
Wij managen contracten actief gedurende de gehele looptijd. Daarbij sturen we op prestaties, risico’s en kosten, en houden we zicht op de gemaakte afspraken. Contractmanagement is voor ons meer dan naleving: het is een middel om samen met opdrachtnemers resultaten te realiseren en continu te verbeteren.
Beoordelen van inschrijvingen
We beoordelen alle inschrijvingen op basis van vooraf vastgestelde criteria. Daarbij kijken we in ieder geval naar prijs en kwaliteit. Ook duurzaamheid en maatschappelijk verantwoord inkopen spelen een steeds grotere rol: Waterschap Vallei en Veluwe wil in 2035 klimaatneutraal zijn.
Klachten over aanbestedingen
Wij vinden het belangrijk dat onze inkoop- en aanbestedingsprocedures zorgvuldig en transparant verlopen. Ben je het niet eens met een aanbestedingsprocedure dan kun je een klacht indienen. Wij bekijken vervolgens of deze klacht terecht is. Daarbij volgen we onze klachtenprocedure.
Meer weten
Neem contact met ons op